identyfikacja+z+firmą

Identyfikacja z firmą

Imprezy integracyjne nie organizuje się tylko dla samej organizacji. Ważny, a może najważniejszy, jest cel. Nawet w ramach integracji można wyróżnić różne priorytety, które chce się osiągnąć.

Jak ustalić cel eventu?
Czy warto integrować funkcjonujące już zespoły?

Czy wiesz, że ostatnio dużym powodzeniem cieszą się imprezy tematyczne, np. hawajskie, meksykańskie lub nawiązujące do tradycji rycerskiej?

Pytanie o cel

Wydaje się, że słowo „integracja” w nazwie eventu odpowiada na pytanie o cel imprezy. Jednak jest to tylko pozorne. Dla jednych pretekstem do zorganizowania eventu będzie chęć wdrożenia w grupę nowych pracowników, inni będą chcieli oczyścić atmosferę w zgranym na co dzień teamie albo wzmocnić identyfikację z firmą. Często również tego typu wyjazdy są nagrodą dla najlepszych pracowników.

Warto dobrze zastanowić się nad terminem eventu tak, by pracownicy nie musieli następnego dnia rano stawiać się w pracy. 

 

Nastawienie na efektywność

Najlepiej wynająć profesjonalną agencję eventową, która przygotuje scenariusz imprezy i zapewni jej obsługę. Tego typu firmy, nierzadko, pomogą, jeśli trzeba, postawić jasne cele działania. Wszystko odbędzie się z nastawieniem na jak największą efektywność. Wykorzystane zostaną gry teambuildingowe, quizy, zabawy, wieczory tematyczne. Wachlarz działań jest naprawdę duży.

Jeśli pracownicy dzielą się na małe grupki podczas eventu integracyjnego, o żadnej konsolidacji nie może być mowy.